MORE MILK PLUS – NEJČASTĚJI KLADENÉ OTÁZKY

Kdy mám užívat More Milk Plus kapsle?

Tyto kapsule jsou nejvyhledávanějším výrobkem značky Motherlove. Bylinný koncentrát v nich obsažený zvyšuje tvorbu mateřského mléka tím, že stimuluje mléčné žlázy. Hlavními složkami jsou výtažky ze semen pískavice řeckého sena a benediktu lékařského. S užíváním doporučujeme začít až v momentě, kdy se po porodu, ať už ze stresu, únavy, nemoci apod., nezačne tvořit dostatek mateřského mléka. Je možno začít užívat kdykoliv po porodu.

Jak mám správně užívat More Milk Plus kapsle?

Denní dávka: Ženy s hmotností nižší než 80 kg: 4x denně 1 kapsle. Ženy s hmotností vyšší než 80 kg: 3x denně 2 kapsle. V obou případech můžete zvýšit denní dávku na maximálně 4 x 2 kapsle. D ů l e ž i t é: Kapsli zapijte co nejmenším množstvím vody a pro dosažení maximálního účinku 15 - 20 minut před a po užití nepijte ani nejezte. Většině kojících žen se znatelně zvýšilo množství mateřského mléka již po 1 - 2 dnech užívání More Milk Plus.

Jak dlouho mi při správném dávkovaní vydrží 1 balení More Milk Plus?

60 kusové balení: 10 dní až 2 týdny 120 kusové balení: 20 dní až 4 týdny

Co mohu udělat pro zvýšení účinnosti kapslí More Milk Plus?

Zkontrolujte, zda užíváte správné dávkování v poměru k vaší hmotnosti. Kapsle zapíjejte co nejmenším množstvím vody. Dodržování pitného režimu je velmi důležité, nicméně 15 - 20 minut před a po užití nepijte ani nejezte, aby jste nenaředili účinné látky v nich obsažené. Kojte minimálně každé 2,5 – 3 hodiny, hodně odpočívejte, spěte, dodržujte pitný režim, jezte vyváženou stravu a v tomto období se nesnažte hubnout. Některé byliny (zejména máta, šalvěj, petržel...) a léky mohou snižovat tvorbu mateřského mléka – omezte jejich konzumaci během kojení, léky konzultujte s ošetřujícím lékařem. Příčin problémů při kojení a nedostatku mateřského mléka může být více – neváhejte se případně obrátit na laktační poradkyni (lékaře) v místě svého bydliště.

Jak dlouho mám užívat More Milk Plus?

U každé ženy je to individuální. Některým maminkám se prudce zvýší množství mateřského mléka po využívání kapslí 1 balení More Milk Plus a mohou s užíváním skončit. Některé ženy potřebují užívat sníženou dávku More Milk Plus poté, co se jim začne tvořit dostatečné množství mléka, a některé ženy množství kapslí nesnižují po celou dobu kojení a užívají stále stejné doporučené množství (viz dotaz výše).

Jaké jsou výhody užívání bylinných výtažků v porovnání s užíváním samotných sušených bylin nebo pitím bylinných čajů?

Motherlove bylinné výtažky jsou získávány pouze z rostlin nejvyšší kvality, bio certifikovaných. Bylinný výtažek sizachovává tuto vysokou kvalitu po celou dobu své trvanlivosti a vyznačuje se vysokou vstřebatelností. Sušené drcené byliny a rozemletá semena postupně ztrácí svou účinnost a pro dosažení srovnatelného účinku je nutno vypít velké množství čaje.

Jsou rostliny použité v More Milk Plus bezpečné?

Tyto rostliny se v mnoha zemích konzumují denně, jsou součástí běžných jídel. Současně se po generace používají jako účinný a spolehlivý prostředek na zvýšení tvorby mateřského mléka. Pískavice řecké seno a fenykl je běžným kořením na Blízkém východě. Kopřiva je označovaná jako zásobárna výživných látek – obsahuje zejména železo, vápník a řadu stopových prvků. Benedikt lékařský podporuje funkci jater.

Jaké jsou vedlejší účinky kapslí More Milk Plus?

Pískavice řecké seno může zvyšovat pocení, způsobovat nadýmání, případně řídkou stolici a tělo může vonět po javorovém sirupu. Pískavice řecké seno také snižuje hladinu krevního cukru – při užívání inzulínu a hypoglykemii se poraďte se svým lékařem. V případě nežádoucích projevů u matky nebo miminka přestaňte More Milk Plus užívat.

Může se dostavit alergická reakce při užívání More Milk Plus?

Každá snězená rostlina může potenciálně vyvolat alergickou reakci: More Milk kapsle neobsahují mléko, vejce, ryby, korýše, ořechy, arašídy, lepek, gluten ani sóju. Obsahují výhradně nemodifikovaný sójový lecitin. Pískavice řecké seno patří do stejné skupiny jako sója a arašídy. Buďte obezřetná v případě, že trpíte alergií na tuto skupinu rostlin. V případě nežádoucích projevů u vás nebo u miminka přestaňte More Milk Plus užívat.

Lze More Milk Plus kapsle užívat v kombinaci s jinými léčivy?

Ano, můžete je užívat současně s jinými léčivy. V případě pochybností konzultujte se svým ošetřujícím lékařem nebo lékárníkem.

Je možno současně s užíváním More Milk Plus pít čaj na podporu tvorby mléka nebo užívat homeopatika?

Teoreticky ano. Při užívaní More Milk Plus kapslí je možno vypít denně maximálně 3 šálky čaje, nicméně ne hodinu před nebo po užití kapslí.

Jaký je rozdíl mezi Těhotenským balzámem na břicho a Těhotenským olejem na břicho?

Oba tyto výrobky pomáhají předcházet striím. Těhotenský balzám na břicho obsahuje navíc bambucké máslo a včelí vosk, je proto hustší, podobá se masti. Oba výrobky jsou velmi účinné.

Jak často mám používat Těhotenský balzám na břicho a Těhotenský olej na břicho?

Doporučujeme používat každé ráno a večer a kdykoliv při pocitu příliš napnuté kůže na břichu nebo svědění. S postupujícím těhotenstvím můžete aplikovat také na ostatní části těla (na prsou a hýždích se mohou také objevit strie) a využít při těhotenských masážích či masážích kdykoliv po porodu.

Dá se použít Těhotenský balzám na břicho nebo Těhotenský olej na břicho na odstranění již existujících strií?

Ačkoliv hydratace pokožky může pomoci eliminovat strie, je velmi obtížné se zcela zbavit již existujících strií. Proto doporučujeme používat Těhotenský balzám na břicho nebo Těhotenský olej na břicho jako prevenci strií v období, kdy jsou na pokožku kladeny velké nároky.

Je potřeba Krém na bradavky smývat před kojením?

Ne, Krém na bradavky není třeba před kojením smývat, všechny suroviny, z nichž je krém vyroben, jsou pro miminko bezpečné.

Je pro miminko bezpečný i včelí vosk v Krému na bradavky obsažený?

Včelí vosk se nechová stejně jako med, je bezpečný pro miminka mladší 1 roku. Motherlove Krém na bradavky prochází při výrobě teplotou 80°C, aby byly zlikvidovány případné baktérie.

Proč Motherlove nepoužívá lanolin?

Lanolin je přírodní vosk, který se nachází na povrchu ovčí vlny – získává se z vlny tak, že se vlna zahřeje na 100°C. Srst ovcí bývá často stříkána proti parazitům pesticidy, které obsahují chemické látky např. DDT, lindanu a diazinon. Lanolin nepoužíváme právě z tohoto důvodu – v žádném případě nechceme připustit, aby byly v přípravcích pro maminky a miminka přítomny toxiny.

Existuje něco na kvasinkové infekce?

Kvasinkové infekce vznikají na vlhkých místech např. v kožních záhybech miminek. Vnikají zarudlé, podrážděné skvrny na krku, v podpaží, na stehnech. Kvasinkové infekce mohou být také v ústech miminek – na jazyku a na vnitřních stranách tváří, v neposlední řadě i jako vyrážka na zadečcích miminek. Pokud se kvasinková infekce rozšíří na bradavky a do mléčných kanálků, kojení je velmi bolestivé. Bradavky jsou rozpraskané, zarudlé, svědí, někdy mohou mít bilé skvrnky. Součástí Balzámu na opruzeniny je mahónie cesmínolistá a myrha, které působí antibakteriálně, protiplísňově a velmi efektivně potlačují kvasinkovou infekci. Balzám na opruzeniny lze použít jak na zadeček miminka, tak i na bradavky, avšak před kojením doporučujeme smýt.